LDT Smetanova Lhota I. TURNUS

Letní dětský tábor

Rubrika : Nezařazené

2019: Jeden

Jeden

To je vlastně náš kolektiv. Díky tomu, že ve Smetance většina z nás vyrostla a tím pádem se dlouho známe, máme mezi sebou skvělé vztahy. Věříme že i díky tomu se Vaše děti k nám rády vrací. Pokud se o nás chcete dozvědět víc, podívejte se na naše medailonky http://www.ldtsmetanovalhota.cz/vedouci/vedouci2018/

A za jeden den nám to znovu vypukne, protože zítra odjíždíme na další Smetanku!

Smetanice 2018: Vlajkosláva

Na posledním nástupu jsme také vzpomínali. Kdo z nás byl kdy na Smetance poprvé? A jak to bylo u vás? Vzpomínáte – na vlajku, na program tábora, na zážitky z tábora? Jistě to stálo za to, tak jako letos!

A tak zase příště! Ahoooooj!

Náš tábor podpořil Ústecký kraj

Náš tábor a některé aktivity, které byly zařazeny v programu tábora podpořil Ústecký kraj. V letošním roce se podařilo získat podporu Ústeckého kraje v rámci projektu „Tvořivá táboriáda“, jehož nositelem a realizátorem je mostecké skautské středisko.

Cílem projektu je podpořit tvořivost dětí a mládeže za pomocí nevšedních technik a výrobků, ke kterým se většina z nich běžně nedostane. Na šesti letních táborech, které mostečtí skauti pořádají nebo spolupořádají, v roce 2018 (LDT Smetanova Lhota, skautské tábory v Nových Hamrech – 1.oddíl Šídla, 6. oddíl Čtyřlístek a 1. oddíl Dravci, 9.oddíl Medvíďata, LDT Kalek) a 2 turnusech příměstských táborů budou do programu zařazeny kreativní dílny, kde si děti vyzkouší dotváření triček pomocí nevšedních barev a šablon, vyrobí si pohankový polštářek, voňavé mýdlo a lapač snů či látkovou loutku, ozdobné předměty či svíčky. Rukodělné tvořivé programy a workshopy proběhnou s dětmi ve věku od 5 do 18 let, které se zúčastní letních táborů, a náročnost aktivity bude přizpůsobena věku a schopnostem dítěte.

Junák – český skaut, středisko Oheň Most, z. s. působí v Mostě a jeho širším okolí. Stěžejní činnost střediska je zaměřena na mimoškolní zájmové aktivity ve volném čase realizované pravidelně v průběhu pracovního týdne, nárazově pak jsou připravovány desítky aktivit o víkendech a v době školních prázdnin v průběhu celého roku.

Smetanice 2018: ODDÍLY v MASKÁCH

A přinášíme letošní oddíly v maskách.

Smetanice 2018: TÁBOROVÉ KOLEJE

Smetanické koleje ve svých dresech.

Smetanice 2018: ODDÍLY

A máme zde letošní Smetanické oddíly.

PS: za trička děkujeme Čápovi (ta pro děti) a Petrovi A. (ta pro vedoucí)

Jaké to letos bude ve Smetanicích, epizoda 6 (s18e6)

Znáte místa jako HODOVNÍ SÍŇ, CHROPTÍCÍ CHÝŠE NEBO DOUPĚ? U nás ve Smetanicích taková místa poznáte 

V zítřejším díle si povíme něco o kolejích na Škole čar a kouzel ve Smetanicích.

Jaké to letos bude ve Smetanicích, epizoda 5 (s18e5)

Odjíždíme v sobotu 30.6.2018 z autobusového nádraží před Unipetrol RPA v Záluží u Litvínova. Sraz účastníků v 8:30, na místě najdete svého vedoucího podle cedule s číslem oddílu. V 9:00 odjíždíme. Děti z okolí Prahy vyzvedneme kolem 10:00- 10:30 na autobusovém nádraží na Zličíně (na nádraží mají povolený vjezd pouze autobusy, doporučujeme zaparkovat na přilehlém P+R parkovišti). S ostatními, kteří dorazí vlastní dopravou, se setkáme kolem 12:00 v táboře. Všechny rodiče, kteří jako způsob dopravy při přihlašování vybrali Prahu nebo vlastní, jsem již pro ověření kontaktovali. Pokud jste změnili své preference, kontaktujte nás.

Před odjezdem dítěte budou oddíloví vedoucí vybírat následující:

kartička zdravotní pojišťovny (stačí čitelná kopie)
vyplněný a podepsaný formulář „prohlášení rodičů“ tzv. bezinfekčnost (datum podpisu musí být den odjezdu)
potvrzený formulář „posudek o zdravotní způsobilosti dítěte“ od lékaře (pokud máte jiný formulář např. ze školy v přírodě, využijte jej, nesmí být však starší než 2 roky)
„souhlasy“ na některé programy (pokud jste neodevzdali s přihláškou)
léky, pokud je dítě pravidelně užívá (přiložte informaci k jakému účelu slouží a jak často má dítě užívat)

Připomínáme, aby jste nezapomněli zvací dopisy, které jsme zaslali e-mailem a nepromarnili možnost získat první body do oddílového hodnocení.

V zítřejším díle uvidíte….místa, která nás budou ve Smetanicích čekat.

Jaké to letos bude ve Smetanicích, epizoda 4 (s18e4)

Dlouho očekávané rozdělení do oddílů najdete zde.

Pozor, vždy může dojíte ke změnám! Případné žádosti o změny v rozdělení do oddílů budeme řešit v den odjezdu a vypořádat po příjezdu do tábora. Vzhledem k plné kapacitě a kapacitám ubytování nebude možné všem požadavkům vyhovět. Děkujeme za pochopení.

V zítřejším díle uvidíte……….organizace odjezdu.

Jaké to letos bude ve Smetanicích, epizoda 3 (s18e3)

A o co že to letos půjde? Jo o pohár! Představujeme vám POHÁR ŠKOLY ČAR A KOUZEL VE SMETANICÍCH

V zítřejším díle uvidíte……….rozdělení dětí do oddílů

aké to letos bude ve Smetanicích, epizoda 2 (s18e2)

V dnešním díle vám představujeme naše vedoucí, více o nás najdete v našich medailoncích na webu: http://www.ldtsmetanovalhota.cz/vedouci/vedouci2018/

V zítřejším díle uvidíte……….POHÁR ŠKOLY ČAR A KOUZEL.

Vítejte u seriálu „Jaké to letos bude ve Smetanicích“, epizoda 1 (s18e1)

V prvním díle Vám představujeme vedení tábora a naše praktikanty.

V zítřejším díle uvidíte……….oddílové vedoucí.

Celý profesorský sbor Školy čar a kouzel ve Smetanicích již nedočkavě vyhlíží své žáky ročníku 2018! Nebudeme vyzrazovat, co vše vás čeká, ale určitě vás nemine Turnaj kouzelníků, hledání viteálů nebo NKÚ!

Balení:

KOSTÝMY:  Všechny žáky očekáváme v náležitém kouzelnickém obleku/šatech/masce. Svět kouzel je tak rozmanitý, že fantazii nelze spoutat a není tedy možné šlápnout vedle. Kouzelnická hůlka není povinnou výbavou, společně se budeme věnovat její výrobě.

BATIKOVÁNÍ: Souboj kolejí o školní pohár se přece jen svádí lépe, pokud je jasná náležitost ke koleji. Výběr do kolejí provede po příjezdu Moudrý Klobouk, trička podle barev kolejí si připravíme společně. Bílá trika do kufrů!

OCHRANA PŘED PŘÍRODNÍMI ŽIVLY A KOUZELNÝMI TVORY: Repelenty, čepice, opalováky…klasika do kufrů.

DALŠÍ: Doporučený seznam pro vybavení dítěte najdete zde.

SPACÁKY: Nejstarší děti (13-15) let ubytujeme ve stanech s podsadou, přibalte si spacáky. Rodičům, jejichž dětí se spacák týká, zašleme informaci v průběhu příštího týdne.

KELÍMKY: Pro dodržování pitného režimu  v době jídla v jídelně si přibalte kelímky, nejlépe z pevného plastu pro mnohonásobné používání.

LÉKY: Léky, pokud dítě pravidelně užívá, odevzdejte čitelně popsané vedoucímu při odjezdu.

Na táboře:

Doporučujeme všem rodičům, aby si pečlivě prostudovali Informace pro rodiče na našem webu a svá dítka seznámili s Táborovým řádem.

Odjezd:

Odjezdu bude věnován samostatný příspěvek.

V případě  dotazů volejte nebo pište!

Co nevíte a měli byste vědět, co nevíte a kde se to dozvíte 

Důležité termíny: 15.5. termín pro platby a poukazy

Vedoucí 2018 a něco o nás http://www.ldtsmetanovalhota.cz/vedouci/vedouci2018/

Historie tábora  http://www.ldtsmetanovalhota.cz/zakladni-informace-o-tab…/…/

Přehled informací pro rodiče :http://www.ldtsmetanovalhota.cz/zakladni-informace-o-tab…/…/

Táborový řád http://www.ldtsmetanovalhota.cz/zakladni-informace-o-tab…/…/

Dále na našem webu najdete záznamy z předešlých ročníků v textu i ve fotografiích.