2018 Škola čar a kouzel ve Smetanicích

1.den – sobota 30.6.

A je to tu! Dlouho očekávaný odjezd do Smetanic nadešel. Všichni studenti se z nástupiště 9 a 3/4 přesunuli do Smetanic v pořádku. Slavnostní večer spojený s rozřazením do kolejí tak mohl být zahájen za účasti všech přítomných studentů, profesorského sboru i dalších obyvatel Smetanic a přilehlého okolí. Moudrý klobouk pomohl vedení smetanické Školy čar a kouzel – prof. Dynoburusovi a prof. McAnderlové s důležitým rozřazením do jednotlivých kolejích (po dosednutí každého studenta na prastarou kouzelnickou stolici, dotyku na věšteckou kouli, vyřkl klobouk název dané studentské koleje), které se v následujících dnech začátku kouzelnického roku utkají o Pohár školy čar a kouzel.

2.den – neděle 1.7.

Včera rozřazené studentské koleje měly dnes velký úkol – získat pro sebe barvu své koleje a vyrobit si pláště! To se podařilo a tak se v pozdějších kláních všichni rozeznají :D

Ve zbytku dne se naši kouzelníci seznamovali s okolím, které mnozí náležitě prozkoumali či trénovali nejrůznější (nejen) sportovní dovednosti.

3.den – pondělí 2.7.

Dopolední programy jednotlivých oddílů byly stále ještě věnovány prozkoumávání Smetanic a jejich blízkého či dalekého okolí. Odpoledne to však vypuklo – první kouzelnické střetnutí jednotlivých kolejí v klání o Pohár školy čar a kouzel. A že to bylo klání nelehké, bohatí na různá překvapení a nástrahy, to dokládají naše fotografie pořízení pro Denní věštec.

4.den – úterý 3.7.

Úterý je věnováno celé programu jednotlivých oddílů. Dopoledne se většina z nich vydala do světa mudlů, pokusit se nakoupit zásoby na horší časy. Zbývající vyrazili do okolních luhů, lesů a hájů nebo zvyšovali své kouzelnické dovednosti. Odpoledne to vypadá na Smetanické lázně, popř. další aktivity – hry, sport (čísla, stavění hradů, Bystrozorové a Smrtijedi, honba za ohnivým pohárem, aj.).

5.den – středa 4.7.

Získat heslo pro vstup do Tajemné komnaty. To je úkol dnešního dopoledního, druhého, kouzelnického klání o Pohár školy čar a kouzel. Úkolem každé z kolejí bylo najít (po celých Smetanicích) odpovědi na utajené otázky a rozluštit křížovku.

Ještě předtím (včera odpoledne, v podvečer, večer i v noci) k nám dorazili profesoři z Ministerstva astronomie a probíhalo „školení“ kouzelníků v astronomických dovednostech (byla možnost sledovat unikátní „prázdné“ slunce, tj. beze skvrn, sluneční protuberance, planety: Venuši, ale i Jupiter, ti co vydrželi Saturn, k ránu pak Mars a po snídani i Měsíc).

6.den – čtvrtek 5.7.

Ve čtvrtek proběhlo druhé klání mezi kolejemi o Pohár školy čar a kouzel. I dnes bylo nutné prokázat odvahu, sílu, trpělivost, ale i paměť, orientaci, potápění, rychlost a další. „Tvrdé střetnutí“ kouzelnických kolejí  (viz. video na fcb tábora) probíhalo celé odpoledne v bazénu, na hřišti, v lese nebo u táborového ohniště. Večer pak probíhal pestrý oddílový program – např. táborák a opékání buřtů, jablek a brambor, ale i další, např. závorvaná, flaškovaná, freesbee či vybíjená, aj.

7.den – pátek 6.7.

V pátek, po bezmála 1111 letech proběhl další z Turnajů 3 kouzelníků. Do Smetanic, mimo jiné, dorazili borci z rumunského Crevalu (viz. video na fcb tábora). V obrovské Smetanické aréně se následně uskutečnil celý turnaj mezi jednotlivými kolejemi. Odpoledne a večer se každý z oddílů věnoval svým aktivitám v táboře nebo v okolí.

8.den – sobota 7.7.

Polovina tábora! Sobota byla dnem, kdy byl celý den prostor na programy jednotlivých oddílů. V průběhu celého dne se postupně všichni prostřídali v bazénu, na hřištích (softbal, volejbal). Někteří vyrazili do lesa a nejrůznější hry a aktivity. Nechybělo ani zdokonalování v kouzelnických dovednostech (střelba z hůlek, krocení hadů, …) nebo nejrůznější tvořivost (výroba hůlek, svíček), aj.

9.den – neděle 8.7.

A další slunečný den před námi/za námi :D

Na ranním nedělním nástupu proběhla výuka účinných kouzel: „Jak soupeře kouzlem zbavit hůlky“ (viz. video na našem fcb). Po dopoledních tvořivých a sportovních programech v táboře, probíhá odpoledne třetí klání mezi smetanickými kolejemi o putovní Pohár školy čar a kouzel. Na všechny tak znovu čeká řada obtížných úkolů a zkoušek (v orientaci, na paměť, hbitost a obratnost, ale je potřeba mít i kus štěstí a jít náhodě naproti :D).

Večer se pak ve Smetanicích koná další Disco/trisko!

10.den – pondělí 9.7.

Moc pěkný a nabitý den jsme dnes prožili v Zeměráji. Tam se vypravil celý tábor. Nejrůznější aktivity od smyslové stezky, přes ukázku života v keltské vesničce, dřevěné bludiště, dětská vesnička, množství nejrůznějších tvořivých či smyslových aktivit, hromada dobrodružství. Skutečný zeměráj!

Následoval „přelet“ do Písku, kde jsme se přes historický kamenný most dostali do centra města, prohlédli si jej, „prošmejdili“ obchody. A zpět do tábora. Večer pak následoval nástup v maskách, vyhodnocení včerejšího dne a výuka lektvarů.

10.den – pondělí 9.7. – lektvary

Po návratu z výletu jsme měli ještě mimořádnou náhradní hodinu lektvarů a kouzelných roztoků. S profesorem Západusem se všichni studenti školy čar a kouzel naučili vyrábět mnoholičný lektvar, amorův šíp, veritasérum (donutí říct pravdu) a felix felicis (vše se vyhraje).

11.den – úterý 10.7.

Ve Smetanicích dnes začaly sportovní olympijské hry (název je převzatý ze světa můdlů). Kouzelníci ze zemské/i mimozemské sféry se sjeli do Smetanic, aby poměřili své síly ve sportovních dovednostech – hod koulí, skok, běh, sprint, orientace v terénu a v kuželkách.

12.den – středa 11.7.

Středu jsme zahájili ranním nástupem a opakováním kouzelnických dovedností – konkrétně opakování kouzel. Následoval program v oddílech. Někteří vyrazili ještě jednou do světa můdlů, jiní se vrhli do tvirby svíček nebo procvičovali některý ze sportů.

Odpoledne následovalo čtvrté kouzelnické klání o Pohár školy čar a kouzel. A že se na to žádná z kolejí nevykašlala dokládal fakt, že se do plnění připravených úkolů v lese na hřišti či na louce vrhli všichni z plných sil. Šlo o každý získaný bodík! Soutěže byly opět velmi náročné, na což je možné se podívat v naší galerii.

12.den – středa 11.7. – stezka odvahy

Další z náležitých kouzelnických dovedností je odvaha! Tu jsme prověřili dnes v noci :D

A nutno dodat, že se strachem, nočním lesem a (nejen) jeho zvuky přišla bojovat většina smetanických kouzelniků.

13.den – čtvrtek 12.7.

Boj o Pohár školy čar a kouzel ve Smetanicích se blíží do finále. Aby naši kouzelníci byli schopni obstát v závěrečné zkoušce „náležitých kouzelnických dovedností“, pozvali jsme si dnes pravého kouzelníka ze známé bradavické kouzelnické školy. Hodně jsme se toho naučili… až nám všem spadla brada :D

PS: doporučujeme – kouzelník Martin Kellman (facebook)

14.den – pátek 13.7. – braňák

V pátek dopoledne proběhla zkouška náležitých kouzelnických dovedností. Poslední možnost zahýbat pořadím získaných bodů mezi jednotlivými kolejemi v rámci boje o Pohár školy čar a kouzel. Dovednosti týkající se hbitosti, odvahy, znalostí lektvarů či rostlin, střelby, ranhojičství a mnoho dalších prokazovali kouzelníci z jednotlivých kolejí v terénu okolo smetanické školy čar a kouzel.

14.den – pátek 13.7. – konec

Se zpožděním přinášíme fotky z posledního nástupu, na kterém bylo vše podstatné vyhodnoceno a předány ceny a odměny nejlepším táborníkům, nejpečlivějším obyvatelům chat a chýší (úklid), nejmladším táborníkům a oceněny byly také všechny kouzelnické koleje. Jen ta nejlepší však získala Pohár školy čar a kouzel. A která to byla?

Comments are closed.