Category : LDT2021

Smetanka 2023 – 14. den

14.7. – 14. den

Čtrnáctý den jsme zahájili ranní rozcvičkou, naším tanečkem. Svaly bylo potřeba pořádně rozehřát, čekal nás běh až k branám Mordoru – „Braňák“. Z každého společenstva vybíhaly tři hlídky, každá na trasu s jinou délkou a zaměřením. První se vydala na dlouho trasu se stanovišti, které byly zaměřené na sportovní výkony, druhá na střední trasu stanovišti na dovednosti a třetí na kratší se stanovišti, které byly zaměřené na vědomosti. Konečně mohla společenstva zúročit výhody, které vedoucí získali v minihrách. Získali totiž cenné vteřiny, které se jim odečítali od celkového času zaběhnutého v braňáku za všechny hlídky. Za průměrný čas cca 45 minut odběhli všichni svoji trasu, a tak jsme stihli před obědem i bazén.

Odpolední program byl poslední čas v oddílech. Každý je strávil po svém, někdo v lese, někdo vyhodnocením oddílového bodování a nejmenší konečně našli svůj poklad.

Závěrečnou část odpoledne jsme věnovali závěrečnému slavnostnímu vyhlášení. Detaily najdete v následujících příspěvcích.

Večer proběhla tradiční závěrečná diskotéka, pak jsme si zazpívali a bylo na čase se naposledy uložit do našich postýlek.

Více fotek v naší fotogalerii.

Mara arin!

Smetanka 2023 – 13. den

13.7. – 13. den
Třináctého dne dorazili naši hobitci do Mordoru. Úplně hladový zažili setkání s další rasou…
Náš předposlední den jsme si užili v oddílech. Oddíly 2, 3, 4, 7 a 8 vyrazili do Písku, ostatní si užívali tábora a lesa. Počasí nám stále přeje, takže jsem všichni stihli i bazén.
Mara arin!

Smetanka 2023 – 12. den

12.7. – 12. den
Dvanácté ráno jsme zahájili tradičním nástupem. Sladkou odměnu dostali ti, kteří se předešlé noci odhodlali do Fangornského hvozdu a že jich bylo!
Vedoucí společenstev dostali poslední šanci získat výhodu na cestu k hoře Osudu. Tentokrát jsme je svázali s dalším členem a museli přijít na to, jak doslova dostat ven z tohoto hlavolamu. Někteří si hlavu lámali až do konce, ale nejrychlejší byli opět Tauryni s Hoffym. Snad jim výhoda do posledního letošního souboje pomůže k cenným bodům.
 
Frodo vyhlásil výsledky po hře “čísla”, zde je aktuální pořadí:
 
Tauryni
Júre Gróf
Murguliáni
Lesní chábři
Kaldorei
Pipinbral
Milášci
Sauronovi poskoci
Undomielové
Namba orco
 
Zbytek dopoledne proběhl v oddílech a končil výbornou rajskou s knedlíkem.
Odpoledne zahájilo oddílové focení v barevných trikách, fotky ještě zpracováváme, ale můžete se na nás zatím podívat v maskách. Fotky najdete v naší fotogalerii na zonerarama.
Pak jsme se opět rozdělili do společenstev a změřili zbylé síly v předposledním souboji na pěti stanovištích. Na fotkách najdete nejrůznější druhy štafet, třeba žrací, ždímací nebo vodní.
Další fotky najdete zde: https://eu.zonerama.com/smetanka/1268769
Mara arin!

Smetanka 2023 – 11. den

11.7. – 11. den

Jedenáctého dne doputovali Frodo, Sam a Glum k řece Želíz. Nedala se přebrodit a plavat neuměli. Tu se zjevili mocní čarodějové Gandalf a Radagast a přičarovali jim most, aby mohl řeku pohodlně přejít a pokračovat v cestě. Naši cestovatelé se tak setkali s další rasou a mohli pokračovat v cestě.

Během ranního nástupu se vedoucí společenstev utkali v další minihře o výhodu na cestě k hoře Osudu. Pomocí brčka museli přenést papírky své barvy. Nakonec byl tentokrát nejrychlejší Alex a výhodu získali Murguliáni.

Dopoledne pokračovalo společným programem. Navštívili nás policisté z krajského ředitelství hl. m. Prahy a přivezli s sebou pejsky, tříletého Luboše a pětiměsíčního Árese. Společně nám ukázali poslušnost pejsků, zadržení nebezpečného pachatele a další dovednosti. Návštěva bavila celý tábor a děti měly i hodně dotazů. Dozvěděli jsme se zajímavé informace nejen z policejní práce, ale i ze života a výcviku pejsků. Moc děkujeme!!!

Odpoledne se celý tábor přesunul na fotbalové hřiště do Smetanky, aby vedoucí sehráli fotbalové utkání proti nejstarším dětem. V každoročním měření sil dostali tentokrát vedoucí fotbalovou školu a prohráli 8:4. Po zápase všichni využili velkého prostoru a zahráli si hru „Housenky“. Po návratu hurá všichni do bazénu.

Nabitý den ale večerem neskončil. Po večer proběhl další souboj společenstev, tentokrát ve hře „Čísla“. Každé dítě dostalo na čelo své číslo, které nesměl vidět nikdo z vedoucích, jinak získal trestný bod. Při tom ale ještě museli společně najít po táboře otázky a na závěr vyluštit křížovku. A jak to dopadlo? O tom zase příště…

Během noci se starší děti vydaly pokořit Fangornský hvozd.

‼️‼️‼️PŘÍJEZD DĚTÍ z tábora dne 15.7. 2023‼️‼️‼️
🚌🚌🚗🚗🚗🚗🚗
 
Automaticky předpokládáme, že děti, které přijely autobusem, s ním také odjíždí (včetně výstupu v Praze a v Mostě) a děti, které přijely vlastní dopravou, budou vyzvednuty v táboře.
Jakékoli změny či předčasné odjezdy nám prosím předem nahlaste. Buď se nám ozvěte na e-mail ldtsmetanovalhota@gmail.com nebo tel. 737 201 277 (K. Andrlová).
 
Tábor končí obědem a předpokládaný odjezd z tábora je ve 14 hod. Čas je orientační a závisí na dojezdu dětí 2.turnusu, délce bezpečnostní přestávky řidičů a celkové dopravní situaci.
 
– Děti s vlastní dopravou je možné vyzvedávat po 12:00, pokud děti potřebujete převzít dříve, dejte nám prosím vědět.
– Orientační časy příjezdu autobusů:
  • okolo 15:30 Praha AN Zličín
  • po 16:30 Most, parkoviště u zimního stadionu v Mostě
O aktuálním vývoji vás budeme informovat na našem facebooku a webu. Prosím sledujte nás!