LDT Smetanova Lhota I. TURNUS

Letní dětský tábor

Informace pro rodiče

Vážení rodiče,

pro Vaše děti nabízíme pobyt na I. turnusu v letním dětském táboře ve Smetanově Lhotě v jižních Čechách.

Termín:

Termín tábora v roce 2021 je 3.7.-17.7.2021

Pro koho je tábor určen:

Kapacita tábora je cca. 105 dětí.

Tábor je určen pro školáky, tedy děti, které již absolvovaly 1. třídu.  Horní věkovou hranicí je  15-let. Zvláštní oddíl nejstarších dětí, tzv. oddíl teens je určen pro mládež od 16-ti do 17-ti let. Oddíl teen je určen pro děti “odrostlé” na našem táboře, účast v něm je výsada a podléhá schválení vedení tábora.

Umístěná tábora:

Tábor se rozkládá na louce obklopené lesy na břehu říčky Lomnice v blízkosti obce Smetanova Lhota u Čimelic, 20 km od města Písek.

Vybavení tábora:

Veškeré zázemí tábora je na velmi vysoké úrovni. Celý areál byl v roce 2003 rekonstruován po povodni v roce 2002. V areálu tábora je hřiště na volejbal, fotbal, bazén, místo pro táborák a centrální budova, v níž je umístěna jídelna a klubovna.

Ubytování dětí:

Děti jsou ubytovány ve tří a čtyřlůžkových zděných chatkách a v šestilůžkových dřevěných chatkách, peřiny (duté vlákno), polštáře (duté vlákno) a povlečení jsou součástí vybavení tábora. Nejstarší děti jsou ubytovány  ve dvoulůžkových stanech s dřevěnou podlážkou na dlážděném podloží. K dispozici dostanou polštář a deku, spacák je třeba přivést si vlastní. V případě chladného počasí lze dětem přidat na přikrytí deku (larisa).

Strava:

Kuchyně a jídelna jsou umístěny v centrální budově, stravování je poskytováno 5x denně – snídaně, svačina, oběd, odpolední svačina a večeře. Pitný režim je dodržován, děti mají nepřetržitý přístup k pití. Strava je doplňována ovocem a zeleninou. Pobyt v táboře začíná v den příjezdu obědem a končí v den odjezdu obědem.

Cena:

Cena poukazu pro rok 2021 je 5.500 Kč.

Doprava do/z tábora: (POZOR: v roce 2021 je doprava realizována, stále díky pandemii Covid-19, alternativně – viz přesné pokyny v poukazu pro rok 2021)

Doprava dětí do tábora je realizována společně, autobusem, z autobusového nádraží před Unipetrol RPA v Záluží u Litvínova, sraz účastníků v 8:30, odjezd autobusu v 9:00. Děti z Prahy nabereme na autobusovém nádraží Zličín (parkovat můžete na sousedícím parkovišti P+R). Čas bude v týdnu před odjezdem rodičům upřesněn.

Doprava dětí z tábora je realizována společně, autobusem, na autobusové nádraží před Unipetrol RPA v Záluží u Litvínova, přesný čas bude upřesněn (předpoklad mezi 15:00 – 16:00). Děti z Prahy opět vystupují na Zličíně (čas bude upřesněn). Upozorňujeme rodiče, že děti, pro které si nikdo nepřijde, budou dopraveny domů na náklady rodičů. Současně upozorňujeme, že provozovatel LDT (ZOO Buzuluku Komárov) nenese žádnou odpovědnost za případný úraz dítěte cestou domů bez doprovodu. V případě, že budete chtít dítě individuálně z tábora vyzvednout, prosím informujte před odjezdem táborového vedoucího nebo v příběhu kontaktujte hlavního vedoucího (nebo zástupce, viz kontakty).

Před nástupem do autobusu budou vybírána:

  • Prohlášení rodičů o bezinfekčnosti.
  • Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte (dle vyhlášky MZ č.148/2004 ve znění vyhlášky MZ č. 320/2010).
  • Průkaz zdravotní pojišťovny (u posudku a průkazu pojišťovny postačují čitelné kopie).

Vaše dítě bude zařazeno přímo do oddílu. Převezme je vedoucí oddílu, se kterým se děti odeberou do autobusu.

Přihlášení na tábor:

Existují 3 možnosti, jak se na tábor přihlásit (preferujeme 1.variantu !!!)

  • 1. první možností je vyplnění přihlášky (odkaz na webových stránkách: www.ldtsmetanovalhota.cz) (po vyplnění přihlášky se vám ozve Tomáš Ullík a na uvedený e-mail zašle přihlášku a číslo poukazu)
  • 2. o přihlášku je možné si napsat na e -mail: ldtsmetanovalhota@gmail.com (Tomáš Ullík vám na e-mail odpoví a zašle přihlášku a číslo poukazu)
  • 3. po domluvě s Majklem (Michal Tarant) je možné si přihlášku vyzvednout osobně ve Schole Humanitas

Odevzdání přihlášek:

V každém případě však bude vždy nutné předat vedení tábora (osobně nebo zaslat poštou na adresu uvedenou v přihlášce) tištěnou, podepsanou, papírovou verzi přihlášky a to nejpozději do 15. 5. 2021. Opět existuje několik variant odevzdání přihlášky:

  • u spoluprovozovatele ZOO Buzuluku Komárov v Komárově
  • po dohodě osobně u M. Taranta
  • odeslat poštou: Michal Tarant, Centrum ekologické výchovy VIANA, Schola Humanitas, Ukrajinská 379, 436 01 Litvínov
  • přes jiné vedoucí po dohodě s nimi

Platba tábora:

Úhradu lze provést převodem z účtu nebo fakturou do 15. 5. 2021. Číslo účtu provozovatele tábora je: 2401816982/2010 (Fio banka), var. symbol: číslo poukazu, které vám bude přiděleno

Fakturu je nutné vyřídit s p. Tarantem, tel.: 773 569 142, e-mail: ldtsmetanovalhota@gmail.com

Návštěvy dětí na táboře:

Návštěvy na táboře důrazně (!) nedoporučujeme (a v roce 2021 nebudou povoleny ani ze strany hygieny). Zejména menším dětem se první dny na táboře stýská. Brzy se ale  zapojí do jeho dění a stesk je přejde a návštěva je může opět rozlítostnit. Prosíme také o zvážení návštěvy dítěte, vzhledem k ostatním dětem, kterým na tábor návštěva přijet nemůže. Jestliže přesto chcete navštívit vaše dítě, oznamte to předem telefonicky hlavnímu vedoucímu nebo zástupci, avšak táborový program a harmonogram nebude návštěvy přizpůsoben! Po příjezdu vás žádáme, abyste nevstupovali z hygienický důvodů  do tábora (děti před odjezdem odevzdávají potvrzení o bezinfekčnosti). Oddílový vedoucí Vám dítě přivede.

Chování dětí na táboře:

Rodiče jsou povinni ještě před táborem seznámit své dítě s táborovým řádem, který jim bude nejpozději 14 dní před táborem zaslán prostřednictvím e-mailu, který uvedli při přihlášení dítěte. Děti budou s táborovým řádem seznámeny znovu v den příjezdu do tábora. Děti jsou povinni se tímto táborovým řádem řídit po celou dobu pobytu. Za nedodržování nebo svévolné porušování táborového řádu může být každý účastník z tábora vyloučen a poslán domů. O vyloučení rozhoduje hlavní vedoucí.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit viz Kontakty.

 

Zanechat komentář

Musíte být přihlášen(a) pro vložení komentáře.