2016 Divočina

1. den – sobota 2.7.

A jsme v divočině. Dorazili jsme po „divoké“ jízdě republikou něco kolo 13 hod. Odpoledne jsme se zabydleli, vybalili a rozkoukali. Někdo už si kopnul do míče, někdo se již stačil vykoupat v novém bazénu. Dobře jsme se najedli, díky našemu novému kuchyňtýmu! No a večer jsme zmokli! Těšíme se na další dny.

2. den – neděle 3.7.

Po nočním dešti jsme se ráno probudili do vysluněného dne. Po snídani následovalo zahájení našeho putování do divočiny. Čáp se Sloníkem přizvali další pomocníky, kteří pomohou s útěkem všech zvířátek ze ZOO do vysněné a báječné divočiny.

3. den – pondělí 4.7.

Dopoledne bylo věnováno batikování „smečkových triček“ a rozřazení do smeček. Následovalo koupání a po zbytek dne oddílový program – hry a aktivity v lese v okolí tábora (např. „Chytání býků“ aj.) nebo třeba sport – softball, fotbal, flaškovaná a další.

4. den – úterý 5.7.

Dnes dopoledne jsme se vyfotili v nových táborových tričkách. Následoval oddílový program v okolí tábora a před obědem koupání v bazénu. Odpoledne pak poprvé změřily síly táborové smečky. Na čtyřech stanovištích byly připraveny úkoly a překážky ke zdolání a získání potřebných bodů do celotáborového bodování. Večer jsme si pak zatančili nejrůznější divošské tance.

5. den – středa 6.7.

Ranní nástup ozdobila skvělá „lachtaní šou“ – náš tábor navštívil lachtan piškůtek a předvedl své vynikající světové vystoupení. Následovala další překážka na cestě do divočiny. Tentokráte se naše smečky utkaly ve znalostech jazyka českého – hra kris kros. Zbytek dne bude věnován oddílovému programu (různé sportovní aktivity, vycházky do okolí, popř. příprava na braňák). Bude-li tepleji, jistě skočíme do bazénu.

6.den – čtvrtek 7.7.

7.den – pátek 8.7.

Vyrazili jsme dnes do Chýnovských jeskyní. Ráno nás vyzvedli hned tři autobusy a hurá na výlet. Všichni si podzemní svět nedaleko Tábora užili. Po polední jsme se celý tábor přesunul do Tábora. Zde byl volnější program – nákupy, prohlídka města. Odvážnější dokonce vyrazili k Jordánu, někteří pak zvládli ještě další schody (necelých 400 jich bylo v jeskyni) na kostelní věž. Po návratu do tábora přišel na řadu bazén, večer pak sportovní aktivity.

Náš letošní kuchyň tým!

Ještě jsme se zde nezmiňovali o letošním kuchyň týmu. Nebylo jednoduché je najít, ale podařilo se! A my jsme VELMI spokojeni. Zcela určitě domů nedorazíme lehčí. No a tomu všemu také odpovídá i skutečnost, že se letos našemu turnusu říká „kyselina.“ Sníme totiž vše, na co přijdeme!

Na fotce obětavá dodělávka knedlíků (po havárii hnětače) a úporné míchání guláše v hrnci :D

Děkujeme !!!

My s Honzou Kollerem

V sobotu se vypravily některé oddíly do Smetanovy Lhoty na fotbalové utkání. A při té příležitosti pořídili fotky s Honzou Kollerem, rodákem ze Smetanovy Lhoty.

8.den – sobota 9.7.

Obří pexeso nebo stolní fotbálek „na živo“, úkoly v bazénu nebo množství aktivit na hřišti či v prostoru tábora. To vše čekalo na smečky v rámci druhého hracího dne.

9.den – neděle 10.7.

Máme za sebou polovinu tábora. Dnešek byl prosluněný a velmi teplý den. Všechny oddíly se vystřídaly na aktivitách v lese, mimo tábor a také samozřejmě v bazénu. A večer jsme se rozhýbali na diskotéce.

Fotokoutek !!!

Teenageři si pro nás na nedělní diskotéku připravili překvapení. Báječný fotokoutek. Mrkněte na prima fotky! Bezva nápad. Děkujeme

10.den – pondělí 11.7.

Dopoledne druhého táborového pondělí patřilo tradičnímu „braňáku.“ Letos zvanému „Mlask mlask běh.“ Jaké budou výsledky, to momentálně ještě nevíme, vyhodnocujeme. Určitě dáme vědět, kdo se jak umístil a jak to zahýbalo smečkovým bodováním.

12.den – středa 13.7.

Nabitá středa! Ráno snídaně v maskách zvířátek. Potom slavnostní nástup na stadion Stade of Divočna. Čekal nás totiž závod zvaný „Lesní muž 2016.“ Úkolem sportovců bylo zvládnout skok z místa, kliky, hod koulí nebo například běh, balanc či protahování nebo dřepy. Výsledky sportovců se započítají do bojů smeček. O polední klid proběhl turnaj v softballu. Vedoucí se utkali s teenagery. Odpoledne se polovina tábora vydala na cestu do Smetanovy Lhoty, zahrát si na místním fotbalovém hřišti oblíbenou hru na ponorky. A pokud nebude večer pršet, zahrajeme si ještě společně tzv. „bramboru.“

13.den – čtvrtek 14.7.

Předpověd na čtvrtek nebyla vůbec příznivá. Očekáván byl déšť a poměrně vydatný. Stalo se. Celou noc na čtvrtek pršelo, dopoledne propršelo a oproti předpokladu propršela i větší část odpoledne. Nevzdali jsme to! Dopoledne probíhal rozličný program v suchých prostorech tábora – vědomostní hry, malování, stolní hry nebo jiné aktivity. Odpoledne pak proběhl i improvizovaný hrací den, tj. soutěže a úkoly pro smečky byly připraveny do suchých míst – klubovna, jídelna, verandy. A podle fotek byly úkoly zajímavé a pestré, plné náhod, hlavolamů, popř. nutné hbitosti. Navečer pršet přestalo a tak si nejmladší oddíly zahrály hru „brambora“ (mimochodem vyhrály nejmladší děvčata), starší oddíly pak čekal několikrát odkládaný táborák.

14.den – pátek 15.7.

V pátek dopoledne se celý tábor vydal do Smetanovy Lhoty na místní fotbalové hřiště. Smečky čekalo poslední měření sil, tentokrát byla nutná dobrá strategie, ve hře „Přístavy.“ Po mnoha letech jsme pozměnili pravidla i místo konání. Odpoledne byl na programu oddílový program, zpravidla věnovaný rozloučení s táborem a okolík, úklidu, popř. prvnímu balení věcí. Před večeří pak proběhl poslední nástup, kde bylo vše vyhodnoceno a zhodnoceno (smečkové bodování, nejlepší táborníci, úklid). Večer proběhla poslední diskotéka. Dobrou s kobrou!

15.den – sobota 16.7. – odjezd domů

Čekalo nás slunné ráno! Škoda, že musíme zabalit a vyrazit domů. Nicméně tábor v sobotu 16.7. skončil. Vše jsme zabalili, uklidili a krátce po 14 hodině vyrazili domů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.