Historie

Logo tábora 1.turnusu (nové od roku 2020)

Logo tábora 1.turnusu (nové od roku 2020)

Dětský tábor ve Smetanově Lhotě vznikl v šedesátých letech minulého století. Jako pionýrský tábor byl  provozován odborovou organizací (tehdy ROH) Buzuluku Komárov, což je strojírenský podnik (gumárenské   stroje), slévárna (lavičky, sloupy veř.osvětlení, ploty, brány), výroba pístních kroužků atp. v Komárově,  nedaleko Hořovic (u Berouna). Vlastní tábor prošel několika úpravami a v osmdesátých letech minulého století celkovou rekonstrukcí a modernizací. Tábor se vždy využíval i pro rodinou rekreaci pracovníků mateřského podniku.

V roce 2003 prošel rozsáhlou rekonstrukcí po katastrofálních povodních roku 2002. Tehdy z 15 chat, budovy sociálek a čističky  na svém místě zůstalo pět chat a torzo čističky a sociálek. Ohromným úsilím se podařilo tábor prakticky postavit nový a 1.7.2003 přijely děti na prázdniny.

Děti z Mostecka do Smetanovy Lhoty prvně vyrazily na tři turnusy o prázdninách v roce 1993. Byl tehdy náhradou za uzavřený tábor Chemopetrolu Na Kobyle ve Vráži u Písku. Ten rok byl provozovatelem tábora Chemopetrol, celý objekt byl od Odborové organizace Buzuluku pronajat.  Následující rok Chemopetrol organizoval tábor, mimo jiných, ve Svoru. Tam byly dva turnusy po cca 210 dětech. V roce 1995 se děti z Chemopetrolu vrátily do Smetanovy Lhoty. Chemopetrol zde organizoval tři turnusy po 110 dětech v pronajatém objektu s tím, že chod areálu a kuchyně byl v režii majitele. Od roku 2004 tábor organizuje majitel -Odborová organizace Buzuluku Komárov s tím, že dva turnusy nabízí z tradice či ze známosti dětem z Mostecka.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.