2012 Konec vodníků ve Smetance

Konec vodníků ve Smetance – 1.den

Přicházíme k litvínovskému Chemopetrolu, kde na nás čekají připravené autobusy. Oddíloví vedoucí a praktikanti se už moc těší na své táborníky. To je ale radosti! Po takové dlouhé době se opět scházíme a vyrážíme směr Smetanova Lhota, kde se prý letos vyskytuje mnoho (pod)vodníků.

V Autobuse byla příjemná táborová atmosféra. Cesta na naši Smetánku rychle utekla, neboť jsme se dobře bavili, povídali jsme si mnoho zážitků z průběhu roku a naši opatrovníci si už také lámali hlavu nad tím, co si na nás letos zapeklitého vymyslí.

Měli jsme také krátkou zastávku na benzinové pumpě, kde se děti občerstvili zmrzlinou-sluníčko a vysoké teploty se podle předpovědi opravdu vydařily. A teď už honem zpátky do autobusu a vyrážíme za 14ti denním vodním dobrodružstvím.

A je to tady! Smetanova Lhota Nás vítá. Přivítali jsme se i s ostatními táborníky, kteří se sem dopravili s rodiči. Do oddílů jsme již rozděleni, tak tedy hurá do chatek, stanů a vybalit si svá zavazadla s dušičkami. Naši šikovní Teenageři nám samozřejmě pomohli s povlíkáním lůžkovin i se vším potřebným.

Po cestě autobusem nám vyhládlo, ale nebyla žádná nouze o stravu. Ve smetanovských kotlích už se zatápělo jen co je pravda! U výdejního okénka jsme měli obrovskou radost, když jsme si všimli, že nám bude vařit stejný kuchař jako v minulém roce. Náš Honza totiž připravuje své pokrmy vážně delikatesně. Letos si pro nás jako první oběd připravil špagety s boloňskou omáčkou. Skutečně vynikající!

Po té jsme šli zpět na pokoje , abychom si ještě trochu odpočinuli aneb dát si 20, někdo 25…
Odpolední program byl volnější, čekalo nás seznámení s areálem a okolím tábora, pravidly či možnostmi. Naši vedoucí v táborových tričkách letošní modré barvy nám jsou kdykoliv k dispozici, ať se jedná o jakýkoliv problém.

Každý první táborový večer se odehrává v tématickém nástupu. Letos jsme se tedy sešli jako vodníci, víly nebo rusalky. Slavnostní nástup v maskách má jako každý rok tu správnou atmosféru! A protože jsme vodníci, projdeme se v brouzdališti před modrou lagunou. Ještě vytvořit společnou fotografii, fotografii jednotlivých oddílů a vedoucích.

Celý den utekl jako voda a u nás se již začalo stmívat… Po zaznění několika písní na příjemné usínání v podání našich hlavních vodních přátel jsme ulehli do svých postelí s pelestí . Jejich poslední slova všichni dobře známe… DOBROU S KOBROU!!!

Denisa Hatinová, Simona Zimmermannová –Teenageři.

Po příjezdu do tábora jsme se ubytovali, naplnili bříška výbornými předlouhými nudlemi a vybalili potřebné věci (hlavně plavky a ručníky, kraťasy a tílka). Po krátkém odfouknutí a poučení o bezpečnosti jsme hromadně naskákali do našeho rybníku Smetáku. Heslo dne znělo „ČEPICE NA PALICE“, neboť teploty dosahovaly tropických hodnot a slunce nebezpečně zahřívalo naše vodnické a vílí mozečky. Z tohoto podezřele horkého a suchého počasí jsme usoudili, a agentura VIS (VODNICKÁ INFORMAČNÍ SLUŽBA poznámka autora) naše podezření potvrdila, že někdo chce vysušit náš rybník Smeták. To znamená jediné. Je mezi námi nějaký PODVODNÍK. Bude ho třeba vypátrat. Vzhledem k tomu, že se jedná o mimořádnou událost mezivodnického významu, připlavala do ohrožené oblasti hlava vodnického národa KRÁL VODNÍKŮ Z KRÁLICKÉHO SNĚŽNÍKU s chotí a tiskovou mluvčí v jedné osobě VÍLOU ALOBÁLKOU.

Na Králickém Sněžníku sice žádný rybník nenajdete, ale v době vodovodních potrubí mohou vodníci bydlet všude. No a místo, kde se nachází hlavní evropské rozvodí je pro vládnutí všem vodníkům ideální. Na pomoc při hledání podvodníka přijeli specialisté z domova i ze zahraničí např.: ÚPA, RADBÚZA, JOŽIN Z BAŽIN, HERR UNTERWASSERMANN, NIL, TICHÁ A DIVOKÁ ORLICE a mnoho dalších a dokonce i dvě utopené duše GINNABARU a RUMNABARU. Jeden povolaný odborník neunesl své osobní problémy a pokusil se před námi všemi utopit v lavoru, zatím bohužel nevíme, zda se mu to povedlo.

Každopádně momentálně jsou všichni podezřelí, že jsou PODVODNÍCI. Nezbývá než dokázat opak. Kdo získá v celotáborovém bodování 8 bodů, bude již skoro mimo podezření a stane se z podvodníka ÚVODNÍKEM. Body lze získat každý den za bezproblémové chování a práci v oddíle, za 10 v bodování pořádku v chatkách a stanech, za nalezení KAČENKY a dále zvláštní body za použití masky na slavnostních nástupech a za mimořádné zásluhy.

Další hodnosti, které musíme získat na cestě k znovunabytí titulu VODNÍK (30 bodů), jsou PŘEVODNÍK a ZÁVODNÍK. Snad se to nám všem povede.

Po slavnostním večerním nástupu a zahájení celotáborové hry se všichni umyli a zalehli do postýlek. Vedoucí zahráli a zazpívali večerku a odebrali se k první večerní poradě.

DOBROU S KOBROU.

Vaše tisková mluvčí Víla Alobálka

Konec vodníků ve Smetance – 2.den

PRVNÍ noc je za námi. POPRVÉ bučí krávy. PRVNÍCH pár stýskacích slziček se už z polštářů odpařilo a vítá nás krásný slunečný den. PRVNÍ vstávání, PRVNÍ stlaní postelí (pro některé evidentně neznámá činnost), PRVNÍ úklid chatek a stanů, PRVNÍ snídaně ve Smetance. Následuje PRVNÍ ranní nástup, kde se POPRVÉ seznamujeme s programem oddílů na celý den. Dopolední program je společný. Rozdělíme se do tlup a budeme batikovat trička – naše rozlišovací dresy na hrací dny.

Každý si svoji tlupu (skupina složená z vodníků i víl různého věku) vylosuje taháním čísel z krabice. Tlup je devět, táborníků 99, takže máme sqěle vyrovnané týmy (alespoň počtem). Jak jsou na tom fyzicky, motoricky, psychicky a intelektuálně, jak se dokáží semknout a vyburcovat k co nejlepším výkonům, ukáže již zítřejší odpoledne.

Nejdříve je ale potřeba vybrat si barvu dresu. Pořadí vybírání opět určil los – čísla v bedně. A jdeme na to. Všude se pohybují dosud ještě bílá trika, provázky, nůžky, kýble, barvy, sůl a horká voda.

Táááák, trika jsou označena, svázána, zamotána a ponořena do horké barevné lázně. Ještě pořádně promíchat, zatížit kamenem a máme čas ještě před obědem naskákat do rybníku Smetáku.

Ke svíčkové si dáme brusinky nebo citrón a necháme ji i s knedlíkem pěkně uležet při poledním klidu. Ještě si společně se svou tlupou rozbalíme a pověsíme naše batikovaná trička a hurá na sváču. Po kusu toho žvance se nejprve zchladíme ve Smetáku a vrháme se do oddílových činností. Obsazujeme nejen hřiště, ale i okolní lesy a louky. Naši oddíláci pro nás mají připravenu spoustu her. Ne všem oddílům je však souzeno v lese zůstat. Některé děti se nám mění v podezřele zbarvené houby. Ať žije alergie na chlór. Ani sprcha po bazéně nezabrala. Ještěže tu máme vodní víly Radbúzu a Úpu, jež vládnou léčivým bylinkám a z inverzní muchomůrky je tu zase kluk.

Lehký těstovinový salát k večeři nám umožní si ještě zasportovat a zahrát pár her. Před večerkou se fotbaloví nadšenci přesouvají do jídelny a dvě hodiny sledují, jak se úplně cizí lidi honí po trávníku za balónem. Ostatní uléhají a lehký deštík osvěží vzduch, aby se lépe usínalo. Drobné dýchací obtíže jednoho z budoucích vodníků jsou vyřešeny našimi již dříve jmenovanými vodními vílami léčitelkami. Drobné stýskací obtíže víl i vodníčků po chvíli zažene spánek.

Dobrou s kobrou všem přeje víla Alobálka

2 den z pohledu 8.oddílu

Naše služba začala ve dvě hodiny odpoledne hlídkou na bráně. Celý tábor odpoledne dodělával batykování triček a při tom se koupal v bazéně, protože bylo velké vedro. K večeři nám náš milovaný kuchař připravil dobrý těstovinový salát. Oddíly si po večeři dělaly každý svou činnost, náš spolu s 10. a 1. hrál polního maršála na poli. Ve 20:45 měli někteří možnost sledovat finále EURA. Během zápasu začalo pršet a vydrželo celou noc. Ráno jsme se vzbudili do mlhy a šli jsme připravovat snídani. Náš oddíl, spolu s 10. se dopoledne vydal na výlet do Smetanovy Lhoty pro zásoby. Vrátili jsme se akorát včas, abychom mohli připravovat oběd. Kuchař nás tentokrát překvapil gulášovkou a haluškami. O polední klid ve 2, jsme předali službu oddílu číslo1.

autor: EŇA, ANDY a spol.

Necenzurováno, nepřibarveno.

Konec vodníků ve Smetance 2012 – 3.den

Přinášíme fotografie z dalšího dne. Celému vodnickému národu byly dnes slibovány hromy a blesky a jiné ohňostroje. Bouřky, menší či větší lijáky nebo dokonce kroupy nás obloukem obešly a poslali jsme je směrem ku hlavnímu městu, odkud máme zprávy, že je plné pochybných (pod)vodníků a je potřeba jej pořádně pročistit :-)

3.7.2012 z pohledu Tomáše

Dnes byl velmi velký a dobrý den. Ráno se rozhodlo, kdo a co bude hrát a dělat. Při nástupu byla taky velmi dobrá a srandovní scénka. Všichni se zasmáli a byl rozchod. Po rozchodu si všechny oddíly začaly hrát své hry. Pak, když se dohrálo, každý oddíl šel na oběd. Byly masové kuličky s těstovinami. Pan kuchař si dal moc záležet. Pak si všichni šli do chatky a začal polední klid, který trval do čtvrt na tři. Po poledním klidu se šlo na svačinu, která byla velmi dobrá. Po svačině jsme šli hrát hru- Co máš? Co dáš?. Vybraly se skupiny a šlo se hrát.

Hra spočívá v tom, že musíš najít vedoucí, kteří se schovají v lese. Při návštěvě vedoucího dostaneš věc, kterou si musíš zapamatovat. Když skončila hra, začala velmi velká bouřka, která skončila po 15 minutách. Večer se šlo na diskotéku a hodně se tancovalo a hodně to po celém táboře dunělo. Když skončila diskotéka, tak si šli všichni vyčistit zuby a šlo se do chatek spát. tak to je celý náš den. Tomáš Urban.

3.7.2012 z pohledu Adama

Jak začaly bučet krávy, všichni vstali. Umytí, učesání a uklízení je jasná věc, která se dělá po ránu. Následovala snídaně a k té byl rohlík  s máslem a marmeládou. Pak následoval nástup, na kterém jsme se dozvěděli, co všichni budou dělat. Součástí nástupu bylo vtipné předělání písničky Kozel. Pak se oddíly rozešly ke svým vedoucím a šly dělat, co jim vedoucí vymyslel. Náš oddíl šel hrát vtipnou hru, která neměla název. Spočívala v tom, že člověk se zavázanýma očima byl navigován k míči, ten obešel a šel k láhvi, kterou si dal mezi nohy. Šel ke kbelíku, do kterého musel vylít vodu v láhvi.

K obědu byly těstoviny s masovými kuličkami a rajskou omáčkou. Polední klid byl super, spalo se dvě hodiny. Následovala svačina, chleba s rybí pomazánkou. Pak byl čas pro rozdělení do skupin na hru Co máš? Co dáš? Hra spočívá v hledání vedoucích a při návštěvě vedoucího si musel přinést určitou věc, kterou chtěl. Jestli jsi jim přinesl správnou věc, řekli ti další věc, kterou potřebuješ. Začalo pršet a byla bouřka, ihned jsme se vrátili do tábora. Následovala večeře a po ní discoooo. Adam Krátký

3 den z pohledu 1.oddílu

Jako každé ráno nás i včera probudila naše milovaná stračenka. Po náročném vylézání z vyhřátých dek a spacáků a mytí našich spánkem poznamenaných obličejů, následoval náš oblíbený rohlík s marmeládou . Po výborné snídani  nám naše nejlepší vedoucí Káťa, i přes naše prázdniny, namáhala mozky stolní hrou „alias“. Ve dvanáct hodin jsme se přesunuly do jídelny,  kde nás čekala parádní gulášovka a halušky se zelím. S plnými žaludky jsem se odebraly na polední klid.

Ve dvě hodiny jsme od nejstarších kluků přebraly službu.

Po svačině následoval 1. hrací den. V lese klasika, vyběhnout náš „oblíbený“ kopec pro kartičky se slovy, ze kterých jsme pak skládali věty. Hřiště bylo zase pro všechny tvrdým oříškem. A bazén jakbysmet. Paní zdravotnice si pro nás připravily „kramaření“ nejbližších chatek.

Ve čtvrt na sedm jsem šly připravovat večeři. Měli jsme španělské ptáčky. Po večeři jsme si zahrály přehazovanou a po velkém sportovním výkonu jsme si šly vyčistit zuby a umýt ušit, abychom slyšely, jak nám vedoucí zpívají  a my se po tom mohli ponořit do našich sladkých snů. Dnes dopoledne jsem si zahráli s devátým a desátým oddílem hru „mraveniště“ A po obědě jsem službu s radostí předaly dál.

Marťa s Ladou, 1. oddíl

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 5.den

Dnes jsme se probudily do slunečného dne, toho dne jsme měly službu. Hlídaly jsme na bráně a připravovaly oběd a večeři. Potom, co jsme uklidily své chatičky, jsme si zahrály hru Metro. Bylo to náročné, pořád jsme nemohly najít východ. Po obědě jsme měly v plánu hrací den číslo 2, ale vzhledem ke zhoršujícímu se  počasí, se musel přesunout na další den. Náhradní program byla Superstar, které se zúčastnily všechny oddíly, dokonce i hvězdy jako Rytmus a Dara Rolins se objevily. Vyhrála členka našeho oddílu Anička Kubičinová. Po večeři jsme měly společně s 5. oddílem táborák a zazpívali jsme si táborové písničky. Pak už jsme jenom padly do postele, opět jsme prožily další krásný den ve Smetance.

3. oddíl

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 7.den

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 9.den

Začalo to tím že jsme byli na bráně. Potom jsme připravovali večeři. Večer jsme měli hlídku od 21:30 do 23:30. ráno jsme připravovali snídani. Potom jsme šli na bránu. Vždy jsme tam bili hodinu. toho dne jsme připravovali i oběd. Ale to nebyla žádná hračka. O odpolední klid jsme byli taky na bráně. Potom skončil odpolední klid. A připravovali jsme i svačinu. A TÍM SKONČILA NAŠE SLUŽBA.

Autor: Adam Lehký, 6. oddíl.

Krásný pozdrav z (pod)vodnické smetanky posílá nejmladší oddíl holčiček. Jako každé ráno nás čekala ranní hygiena, snídaně, uklízení a poté se celý tábor vrhl na nácvik námi velmi oblíbeného branného závodu. Po nácviku jsme si naplnili bříška čínou s rýží a po poledním klidu byl na plánu hrací den. Jelikož se ale vodníci rozhodli, že nebudeme na suchu, spustil se pořádný déšť a my koukali na filmové představení. Pak nás čekala výborná véča v podobě kuře na paprice s knedlíky a šli jsme se fintit na diskotéku. Dokonale jsme se vytančili, vyřádili a plní nadšení a dojmů jsme ulehli do postýlek.

Autor: 4. oddíl.

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 10.den

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 11.den

Jako každé ráno ohlásila kráva budíček a my jsme vyťapali z chatiček do dalšího, spíše slunečného dne. Po snídani jsme oblékli vodnické tretry, nebo lépe tretřičky, a po vzoru motta „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, jsme začali nacvičovat na olympiádu. Atletická technika se nám všem vylepšila a na zítřejší olympiádu je vše připraveno. Možná i v Londýně by za pár měsíců vodníci záviděli.

Následoval oběd a po něm samozřejmě obligátní odpočinek pod neoblíbeným názvem polední klid. Nicméně sluníčko nás po svačině všechny vytáhlo ven z chatek do čtvrtého hracího dne. Vodníci všech tlup sváděli znovu napínavé souboje po celé odpoledne, aby jim byla odměnou návštěva chlorové bažiny a navazující pasování do hodností. V oddíle se nám už k závodnické metě blíží mnoho vodníků.

Náladu nám před večerním programem zkazil akorát krátký letní deštík, který ale nezabránil ukázat naše mozkové kapacity v plné kráse při vědomostní hře.

Teď už jen vyndat řasy ze zubů a hurá na kutě. Dobrou s kobrou!

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 12.den

Vyhlášení výsledků Vodnické olympiády

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 13.den

Celý vodnický národ se dnes vydal na okružní jízdu krajem rybníků, rybníčků, řek a říček. Cílem vyjížďky byla přímo Blatná, konkrétně pak vodní zámek v Blatné.

Konec vodníků ve Smetance  2012 – 14.den

Poslední den tábora…. ubongo …. balení … slavnostní vyhlášení

Tábor končí – děkujeme!

Letošní tábor s podtitulem „Konec (pod)vodníků ve Smetance“ pomalu končí. Dnes naposledy přinášíme poslední zprávy z tábora. Podrobnosti o tom, kdo nakonec získá hodnost „vodníka“ a kdo třeba zůstane „závodníkem“ či „převodníkem“ (… nebo dokonce podvodníkem?) se už dozvíte od vašich dětí „naživo.“

Děkujeme za přízeň a jistě ještě nějaký čas naše stránky sledujte, doplníme články, podrobnosti, výsledky a fotky.


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.