2014 Trosečník

Trosečník 2014 – 1.den 28.6.

Tábor začal! Od chemičky jsme odjeli po deváté hodině ranní. Ve Smetance na nás čekal připravený tábor, bazén, sluníčko, teplo … zkrátka vše, na co se celý rok těšíme. Tábor jsme ihned zabydleli a přetvořili k obrazu svému. Honza nám připravil také velmi dobrý oběd. Vše mohlo začít. Po seznamovacím nástupu proběhl program v oddílech – seznámení s táborem a jeho okolím. Po večeři pak proběhla první kmenová rada – byla vysvětlena pravidla táborové hry, proběhlo rozdělení do kmenů a první zahřívací hra – Ubongo. Podle umístě v Ubongu si pak jednotlivé kmeny mohly vybrat svého vedoucího. Před setměním se pak táborem neslo tradiční večerní zpívání!

Všem rodičům posíláme pozdrav, těšíme se na poštu z domova!

Trosečník 2014 – 2.den 29.6.

Neděle začala slunečně, ale skončila zamračeně. Tedy alespoň co se počasí týká. Meteorologové, i ti norští :D, předpovídali na dnešní den velké deště. To se tak úplně, naštěstí, nenaplnilo. Sice pršelo, ale podle zpráv ne tolik, jako kdekoli jinde.

Ranní program byl věnován batikování kmenových šátků. Šátky se všem moc povedly! Odpolední program byl pak zčásti ve znamení deště a tím pádem aktivit pod střechou. V předvečer však pršet přestalo a bylo možné vyrazit do okolí tábora, do lesa a zahrát si pár her. K obědu nás kuchař potěšil vynikající svíčkovou.

Trosečník 2014 – 3.den 30.6.

Ačkoli nám dnešní den celý propršel, tak si ho Trosečníci užili na soutěžích. Bojovali o přežití v lijácích i na slunci. Večer se uskutečnila Kmenová rada, na které proběhlo představení kmenů a jejich názvů, zhodnocení prvního hracího dne a první hlasování.

Trosečník 2014 – 4.den 1.7.

Návštěva vesnice, výroba vlajek, sportovní hry v lese, na louce i na hřišti. To je čtvrtý den tábora. Večer na nás čeká první diskotéka.

Trosečník 2014 – 5.den 2.7.

Na všechny kmeny dnes čekal dopolední úkol. Hra čísla. Úkolem bylo, pokud možno, pohybovat se po táboře tak, aby vedoucí nezjistili žádné číslo (napsané na čele), kmen našel a složil puzzle s úkolem a splnil zadaný úkol. Odpoledne probíhal program v oddílech – výpravy do lesa, k rybníku kapřík, hry v lese nebo sportovní hry na hřišti. Odvážní trosečníci se rozhodli taktéž vydat do vesnice. Večer proběhla, v pořadí třetí, kmenová rada.

Trosečník 2014 – 6.den 3.7.

Čtvrtek byl naplněn oddílovým programem. Jednotlivé oddíly dnes vyrazily do lesa nebo do Smetanky. Odpoledne jsme se mohli, letos poprvé, vykoupat v našem bazénu. V podvečer, před večeří, nás  pak čekalo překvapení v podobě minikoncertu folkové skupiny Devítka. Celý tábor si s chutí zazpíval některé známé písničky s profíky! Večerní program byl věnován především sportu nebo výrobě oddílových vlajek.

Trosečník 2014 – 7.den 4.7.

Konečně jsme se dočkali. V pátek bylo možné se koupat v našem bazénu. Všichni toho dosyta využili. Páteční odpoledne pak patřilo dalším úkolům a zkouškám pro jednotlivé kmeny. Na programu byl hrací den. Otvírání zámků, přenášení vody v ústech, tichá pošta nebo úkoly v bazénu. To byly zkoušky, kterými musely projít všechny kmeny. Nejlépe pak bez ztráty bodů. A některé zkoušky byly opravdu dramatické. Mnohdy rozhodovaly vteřiny. Večerní kmenová rada vše vyhodnotila.

Trosečník 2014 – 8.den 5.7.

První zimní olympiáda na Smetanových ostrovech probíhala v sobotu dopoledne. Všichni trosečníci se zapojili do biatlonu (běh s hůlkami, střelba ze vzduchovky, hod na cíl, šipky), který byl první disciplínou olympiády. V areálu olympijského parku byl zapálen olympijský oheň, štáb olympiády přivítal známé sportovce (v čele s biatlonisty Moravcem, Soukupem a Soukalovou, hokejistou Ovečkinem nebo například rychlobruslařkou Sáblíkovou). Odpoledne pak probíhala ukázka výcviku dravců a sov (fotografie budou příště), večer pak další diskotéka. Polovina tábora je za námi!

V sobotu odpoledne dolétli do tábora dravci! Káně Harrisovo – Tequila, Sova pálená – Zuzanka a Orel stepní – Mínea. Pro všechny trosečníky byl připraven odpolední program s dravci. Ti přelétali nad našimi hlavami,  sedali na stromy (… občas také zalétli na neplánovaný výlet :D). Na závěr bylo možné si opeřence pohladit nebo se s nimi vyfotit.

Pokud byste chtěli dravce a zajímavý program na některou ze svých akcí, mrkněte sem.

Sportovní aktivity – volejbal, fotbal, pinčes nebo softbal, příprava na braňák – uzlování, azimut, práce s mapou nebo například flaškovaná, závorovaná, metro nebo velké sprchování. To jsou každodenní předvečerní aktivity všech oddílů. Přinášíme několik snímků ze soboty.

Trosečník 2014 – 9.den 6.7.

Polovina tábora je za námi. Čas rychle běží. Neděle byla věnována další společné celotáborové aktivitě. Další boj mezi kmeny. Kriskros (obdoba známé hry Scrable). V táboře byly rozmístěny písmenka, úkolem kmenů bylo poskládat pokud možno co nejvíce slov. Výkon byl bodově ohodnocen.

Kdo nehrál kriskros, zapojil se v bazénu ve vodním pólu. A protože již od rána byl pořádný pařák, nebyl to žádný problém. Odpolední program je věnovaný oddílovým aktivitám, koupání v bazénu. Večer vše zhodnotí pravidelná kmenová rada.

Další zprávy přineseme v úterý. Zítra nás čeká výlet do Tábora do ZOO a do města!

Trosečník 2014 – 10.den 7.7. tábor v Táboře

V pondělí vyrazil tábor do Tábora. Vypravili jsme se do místní ZOO a do historického centra. Samozřejmostí byla také možnost krátkého rozchodu ve městě a možnost nakupování dárečků (nejen pro sebe).

Celý výletní den ovšem významně ovlivnilo počasí. Bylo neskutečné horko. ZOO jsme tak velmi rychle prolétli a také ve vypražených městských uličkách jsme dlouho nevydrželi. Zpět v našem táboře jsme z Tábora byli do 17 hodin a ihned jsme obléhali náš bazén. Večer nás pak zchladila také bouřka!

Trosečník 2014 – 11.den 8.7.

Náhoda někdy bývá pořádný soupeř. Prověřili jsme to. Kmeny se v dnešním hracím dni museli vypořádat nejen sami se sebou a se svými kmenovými soupeři, ale také s náhodou. A ta občas dokázala pořádně poškádlit nebo zamíchat pořadím. Zajímavé aktivity shrnuje fotogalerie. Mrkněte, bylo to opravdu napínavé!

Velký latinakoamerický karneval byl připraven na úterní večer. Pršelo! …. a tak se akce konala v naší známé aréně. Alternativou by bývalo bylo volejbalové písčité hřiště. I tak jsme si to ale všechno dosyta užili. Tance v rytmu samby, lambády…. a dalších známých i neznámých rytmů se nesly táborem až do večerky. A nebyl by to pořádný karneval, kdyby se nesoutěžilo o nejkrásnější masku a neprobíhaly vypečené hry a hříčky.

Trosečník 2014 – 12.den 9.7.

Orientace v terénu, hod na cíl, hledání razítek nebo morseovka, uzlování, chůze po slepu či hádání předmětů, procvičení paměti, střelba ze vzduchovky, poznávání přírodnin a zdravověda. To byl „braňák“ v letošním podání. Každý kmen vyslal do boje tři čtyřčlenné týmy. Ty si musely poradit s připravenými úkoly na trase dlouhé necelé dva kilometry. Jak to dopadlo? To budeme vědět až večer. Vše zhodnotí opět kmenová rada.

Trosečník 2014 – 13.den 10.7.

Před námi je poslední hrací den. Ten se uskuteční dnes, tedy ve čtvrtek odpoledne. Strategie, nervozita a boj mezi táborovými kmeny vrcholí. Kdo sesbírá nejvíce bodů? A jak využijí kmeny své žolíky? Kdo bude na kmenové radě mít nejvíce hlasů? To jsou otázky, které budou postupně rozluštěny v průběhu dnešního dne.

Balónkové aktivity, znalostní soutěže a úkoly, štafetové závody. Poslední hrací den prověřil opět schopnosti táborových kmenů. Bojovalo se o poslední body před poslední hlasovací kmenovou radou.

Poslední táborovou diskotéku poctil svou návštěvou D. J Arnoštek. Parádní taneční show předvedl v naší diskotékové aréně.

Trosečník 2014 – 14.den 11.7. – ponožková bojovka

Ponožková bojovka byla připravena na páteční dopoledne. Zejména vedoucí si zahráli a sáhli na své sportovní dno :D

Závěrečná hodnotící kmenová rada proběhla v pátek večer. V „okně“ kdy nepršelo byl vyhodnocen nejúspěšnější táborový kmen (kmen s největším počtem získaných bodů), nejlepší táborníci z každého oddílu a nejlepší „uklízeči“ stanů, chatek a chatrčí.

Trosečník 2014 – KONEC TÁBORA

Sobota je odjezdový den. Ráno proběhlo všeobecné velké balení věcí a úklid tábora. Po obědě přijely autobusy s druhým turnusem a my se rozloučili s táborem zpěvem oblíbených písniček u táborového ohně. Ve 14 hodin jsme vyrazili směr Litvínov za rodiči. Do Záluží dorazily autobusy krátce po 16 hodině.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.