Obsazení Smetanového údolí

Pátek 1. 7. 2011 – sobota (těsně po poledním klidu) 2. 7. 2011

Železní ořové odnesli naše školními lavicemi zkroucená těla za hranice civilizace. Cesta byla rychlá a bezproblémová a strojvůdci příjemní, silní a trpěliví, za což jim patří obrovský dík. Náš expres vypravila firma Sportbus pana Petra Stejskala a to je reklama, reklama, reklama :-).

Přivítalo nás celkem chladné a deštivé počasí, proto jsme po obědě zahájili turnus rychlým nástupem, kde jsme všechny seznámili se základními pravidly a zásadami bezpečnosti na táboře a plánovaný slavnostní nástup v maskách přesunuli na sobotu, kdy jsme podle našeho šamana očekávali teplejší počasí. A opravdu. Když jsme se po noci, započaté večerními zpěvy při kytaře a ukončené bučením krav, vyhrnuli ze svých vigvamů, byla teplota okolního vzduchu ještě o tři stupně nižší, než v pátek večer.  Nemohli jsme však déle otálet a oblékli jsme, až na výjimky ze svazu otužilců (na fotkách je poznáte podle fialového zbarvení kůže), zimní variantu masek.

A už je to tu. Přichází kmen Makarónů, hledajících nová loviště. Zastavují se ve Smetanovém údolí, obývaném mladými bojovníky neznámého kmene,  a po vidění šamana se rozhodují zde zůstat a rozložit svá teepee. Šaman Šedivá liška vzývá dobré duchy, aby se slitovali a seslali zbídačenému hladovému kmeni lepší počasí. A jako zázrakem se mezi mraky objevuje slunce. Konečně teplo. Angíny jsou snad zažehnány. Náčelník Největší vítr a jeho squaw Líná huba-holý neštěstí představují spřátelenému kmeni mladých bojovníků členy svého kmene. Mladí bojovníci vítají Makaróny tanci a bojovými pokřiky. Přátelství je navázáno. Tento ro©k budeme lovit a bojovat společně.

Následuje rozdělení mladých bojovníků do tlup a batikování triček, pro rozlišení jednotlivých kmenů v hracích dnech. Po obědě (svíčková, heč) a krátkém odpočinku už stačí jen trička vymáchat, vyždímat, rozstříhat uzlíky a pověsit. Oddíl č.1 a 9. odjíždí koňmo (celkem měli k dispozici asi 350koní) do indiánské vesnice Fort Harry a zpátky po svýchJasi 12km.

Náčelník se ženou odjíždějí posílat kouřové signály.

Momentální stav počasí: ažuro.

Howgh. Líná huba – holý neštěstí

Fotogalerie 1. 7. 2011

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.