2017 – Velká loupež ve Smetance vyřešena

Čtrnáct dnů nabitého, pestrého a bohatého programu v malebném a příjemném prostředí jihočeských lesů poblíž Smetanovy Lhoty na Písecku. Bádání a hledání pachatelů loupeže obrazů, koupání v bazénu, ale i poznávání blízkého nebo vzdálenějšího okolí, terénní hry a sportovní aktivity, společné zážitky na celý život. To je ve stručnosti tradiční tábor, který pro více jak stovku dětí ve Smetanově Lhotě, letos po osmnácté, pořádá odborový svaz Kovo Buzuluk Komárov. Tématickou nitkou letošního tábora byla krádež vzácných obrazů a jejich nalezení.

Náplní tábora byly společné hry, úkoly a aktivity pro táborové detektivní kanceláře. Ty mezi sebou sváděly „boje“ v tzv. hracích dnech (soutěžní úkoly v lese, na hřišti, v bazénu nebo v terénu okolo tábora), v rámci terénního orientačního závodu, celotáborového atletického dopoledne nebo při logické hře s čísly nebo slovy či dalších taktických a strategických hrách. Detektivní kanceláře pak pomocí získaných stop pátraly po pachatelích loupeže vzácných obrazů.

Součástí táborového programu byly také oddílové aktivity (výlety do okolí, sportovní program, množství her a dalších činností). Letošním společným výletem pak byla návštěva písecké Sladovny. Všichni si jej moc užili, protože ve Sladovně bylo k vidění interaktivní naučné mraveniště se spoustou aktivit, atraktivně pojatý minigolf, vědecká laboratoř zaměřená na linie a čáry nebo např. zajímavě pojatá výstava ilustrací knihy Malý princ. Velmi oblíbeným se v několika letních dnech stal také táborový bazén, který je součástí areálu tábora ve Smetanově Lhotě. Oproti minulým rokům však jeho využití nebylo až tak velké, protože počasí na nás zkoušelo všechny varianty ročních období.

Táborový program ale také zpestřila návštěva kriminalistů, psovodů a policistů. K vidění a vyzkoušení tak byl například kriminalistický kufřík plný různých zajímavých pomůcek, nechyběla ukázka výcviku služebních psů, všichni měli možnost si vyzkoušet střelbu nebo například jízdu na motorce.

Závěr tábora byl pak okořeněn návštěvou rodáka ze Smetanovy Lhoty. Za dětmi dorazil známý fotbalista Jan Koller. Zahrál si fotbal, podepsal míče a se zájemci se vyfotografoval.

Velké poděkování patří vedoucím oddílů, zdravotnicím tábora, dalším výchovným pracovníkům a celému zázemí Buzuluku Komárov a týmu kuchyně. Bez jejich nasazení by tábor prostě nebyl táborem! Díky moc!

Historie tábora ve Smetanově Lhotě je již velmi bohatá a na Mostecku se některého ze dvou turnusů tábora zúčastní každoročně více jak 220 dětí. Pořadatelem tábora ve Smetanově Lhotě je ZO OS Kovo Buzuluk Komárov, spolupořadatelem 1. turnusu tábora pak mostecké skautské středisko.

Michal Tarant – Majkl, hl. ved. tábora

 

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.