Smetanka 2023 – 11. den

11.7. – 11. den

Jedenáctého dne doputovali Frodo, Sam a Glum k řece Želíz. Nedala se přebrodit a plavat neuměli. Tu se zjevili mocní čarodějové Gandalf a Radagast a přičarovali jim most, aby mohl řeku pohodlně přejít a pokračovat v cestě. Naši cestovatelé se tak setkali s další rasou a mohli pokračovat v cestě.

Během ranního nástupu se vedoucí společenstev utkali v další minihře o výhodu na cestě k hoře Osudu. Pomocí brčka museli přenést papírky své barvy. Nakonec byl tentokrát nejrychlejší Alex a výhodu získali Murguliáni.

Dopoledne pokračovalo společným programem. Navštívili nás policisté z krajského ředitelství hl. m. Prahy a přivezli s sebou pejsky, tříletého Luboše a pětiměsíčního Árese. Společně nám ukázali poslušnost pejsků, zadržení nebezpečného pachatele a další dovednosti. Návštěva bavila celý tábor a děti měly i hodně dotazů. Dozvěděli jsme se zajímavé informace nejen z policejní práce, ale i ze života a výcviku pejsků. Moc děkujeme!!!

Odpoledne se celý tábor přesunul na fotbalové hřiště do Smetanky, aby vedoucí sehráli fotbalové utkání proti nejstarším dětem. V každoročním měření sil dostali tentokrát vedoucí fotbalovou školu a prohráli 8:4. Po zápase všichni využili velkého prostoru a zahráli si hru „Housenky“. Po návratu hurá všichni do bazénu.

Nabitý den ale večerem neskončil. Po večer proběhl další souboj společenstev, tentokrát ve hře „Čísla“. Každé dítě dostalo na čelo své číslo, které nesměl vidět nikdo z vedoucích, jinak získal trestný bod. Při tom ale ještě museli společně najít po táboře otázky a na závěr vyluštit křížovku. A jak to dopadlo? O tom zase příště…

Během noci se starší děti vydaly pokořit Fangornský hvozd.

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.